Půjčovna lodí a raftů Vydrýsek

Tel.: +420 605 44 66 88

E-mail: info@pujcovnavydrysek.cz

Novinky

Babí léto s Vydrýskem smile Od 21.8. 10% sleva smile

 

Neváhejte a objednávejte lodičky na Otavu smile

Kniha návštěv
GymGuysmepsy

I lost at the first 3 times 's cleasing the whole body, may helps with 2nd diabetes,high blood circulation pressure,stress. Make sure to eat breakfast, lunch break, dinner, with least one treat (zero skipping <a href=https://1i1.me/42>ideal protein shake recipes</a> meals!) and ensure they contain entire, real foods only. " Arsenic, Cadmium, Business lead, and Mercury in Sweating: A Organized Review" Journal of Environmental and Public Health 2012 (2012): 184745. The notion of a simple cleansing program should be integrated into a healthy lifestyle to offer the best results. There's also many foods that help cleansing - garlic, lemon, broccoli sprouts, mung beans, and raw vegetables <a href=http://1i1.me/43>healthy snack to lose weight</a>. You might try a raw alkaline diet From the temporary cleanse comprising uncooked fruits and vegetables and raw nuts, seeds, and sprouts. Better Diet Magazine You'll have to reside the rest of your life in a hermetically sealed suit (and it might be a brief life because you couldn't eat or drink.) Fortunately, there are ways to counteract some contaminants and pollutants. Strawberries, apples, and tomatoes are good examples <a href=https://1i1.me/3x>clean start detox reviews</a> of the types of foods where organic and natural really does subject. Also avoid sucking in second-hand smoke as far as possible, and try to use natural cleaning products to clean your home, to avoid pointless exposure to harsh chemicals. This, subsequently, will help the body to remove out poisons all alone. Many diets promote purifying and detoxification. Exercise and meditation help maintain a healthy body. Since there is no such thing as a one-day miracle diet (or any magic <a href=http://1i1.me/3z>lifting weights before bed</a> pill to meeting your weight loss goals), it can be useful to strike the reset button after the holidays, giving you a little thrust towards sense better stat and making healthier long-term decisions.

Jiří Zeman

Půjčovna Vydrýsek je bezkonkurenčně nejlepší volbou ze všech, mně dosud známých, půjčoven. Pan Sokol je nejpříjemnější člověk, kterého jsme za náš výlet na Otavě potkali. S žádným z našich požadavků neměl problém. (A to jsme si vymysleli i takovou kulišárnu, že jsme vrátili jednu loď dříve než ostatní. Zavolali jsme, že chceme jednu loď vrátit dřív a pan Sokol byl za půl hodiny u nás. Posléze jsme druhý den změnili domluvenou cílovou destinaci. Opět žádný problém ani zpeněžení.) Prostě Vydrýsek je way to go v oblasti půjčoven na Otavě. Děkujeme za skvělý přístup, skvělý zážitek a tolik potřebnou úschovu zavazadel. Díky Vám byla naše první společná voda tak super! Ahój! A ještě jedno velké DÍKY ode mě a celé naší party.

Vydrýsek

Je nám ctí, dostat takto pozitivní komentář. Jsme opravdu rádi, že jste si Otavu s námi užili. Děkujeme a budeme se těšit příště :-) Ahooooj

Václav

Přístup pana Sokola byl bezkonkurenční. Ctí heslo: "Náš zákazník, náš pán" a to snad i více, než by člověk očekával. Perfektní přístup, vybavení i cena. Nejlepší půjčovna, kterou jsem na řece zažil! Možnost úschovy krosen v loděnici bez nějakého poplatku tento proklientský přístup pouze podtrhl:) Děkujeme.

Vydrýsek

Velmi si vážíme Vašeho komentáře a věříme, že i příště budete takto spokojeni! Bylo nám ctí :) Ahooj a těšíme se na Vás!

Romana Mirvaldová

Chcete jet na vodu a mít vše bez vady, půjčovna Vydrýsek si ví se vším rady, na jejich počest skládáme básně, díky nim jsme se měli krásně! Děkujeme!

Vydrýsek

Vydrýsek teď jásá, že chválu vodák hlásá! Že krásně jste se měli, to jediné jsme chtěli :) Ahooj příště!

Přihlášení


Obnovit heslo
Počet návštěv webu: 103062

Vybavení na vodu

 

Vybavení na vodu, jak osobního charakteru, tak i záchranného rázu bychom neměli podceňovat. Důležité je vědět jaké nás může čekat počasí a jak dlouho na vodě budeme.  

 

  • Co poskytne půjčovna:

Vydrýsek má pro Vás z drobného vybavení na vodu vodotěsné barely. Plovací vestu (v chladnějších dnech zahřeje, ve vodě zabrání potopení se a taky chrání před nárazy o kameny, pokud se ,,cvaknete"). Samozřejmostí je lano na koníčkování, houba na vysoušení a proti krádeži Vám poslouží řetěz se zámkem. Pro letošní sezónu Vám pohodlí zaručí i pěnové podsedáky na dřevěné sedačky v kánoi. Dále Výdrýskův průvodce s grafickým znázorněním jezů pro snadnější sjíždění či přenášení. 

 

  • Půjčovací set:

Zde jsou příklady vodáckých setů, které si od nás můžete půjčit. Náš vodácký materiál má různé barevné provedení a proto se půjčovací set může lišit od našeho příkladu. Půjčovací sety jsou jen pro vaší informaci. Vždy je třeba do objednávky přesně zadat, co přesně a kolik materiálu chcete půjčit. 

 

                   Dvoumístná kánoe Vydra                                                              Třímístná kánoe Tukan

 

      Půjčovna lodí Otava - kánoe set                        Půjčovna lodí Otava - kánoe set

                   Nafukovací raft Colorado                                                             Nafukovací kánoe Baraka

 

      Půjčovna lodí Otava - raft set                        Půjčovna lodí Otava - nafukovací kánoe set

                   Nafukovací kánoe Fileta                                                                   Plastový kajak

       Půjčovna lodí Otava - kánoe set                       Půjčovna lodí Otava - kajak set

 

  • Základ pro všechny typy plavby, který budete mít z domova:

Opalovací krém, repelent, něco na hlavu proti sluníčku, pláštěnka nebo nepromokavé oblečení, na souš vhodnou obuv do každého počasí, holinky pro děti, boty do vody (Pro plavbu na mírně tekoucí řece využijeme většinou kotníčkovou obuv s pevnou patou, ve které jsou udělány odtokové díry pro snadnýodvod vody. Kotníky by měly být zakryty jako ochrana proti nárazům a hlavně proto, aby nedošlo ke stržení boty při plavání v proudu. Jakékoliv letní plážové boty typu žabky, či pantofle jsou zcela nevhodné. Při prvním převržením se mohou smeknout z nohy a uplavat. Díky ostrým kamenům, sklu či jiným nástrahám na dně je chození po dně velmi rizikové. Velmi důležitý je tepelný komfort. Vzhledem k tomu, že nohy jsou periférií těla, mohou být ve studené vodě hlavním důvodem k podchlazení. Proto jsou vhodné na studené toky botky neoprenové či postačí neoprenové ponožky. Fungují podobně jako neoprenové kalhoty, tedy na principu ohřátí vrstvy vody vlastním tělesným teplem. Nesmějí být tedy přílišvelké, ale přesně na velikost nohy. Neoprenové boty mají silnější podrážku, která nahrazuje normální obuv. Nicméně levnější modely mají tuto podrážku slabší a při neopatrné chůzi hrozí její proražení. Dražší boty mají i profilovanou pevnou podrážku. Asi nejlepší kombinace kvalita vs. cena je neoprenová ponožka s krytím starou kotníčkovou obuví. Ponožka zajišťuje dostatečný tepelný komfort, obyčejná bota zase dostatečnou ochranu ponožky a hlavně pevnou podrážkou. Podrážka by měla mít protiskluzovou podrážku. Vhodné jsou lehké plátěné tenisky, nevhodné jsou samozřejmě těžké pohorky. I do obyčejných bot lze udělat ostrým předmětem díry pro snadnější odtok vody. (Bezpečně na tekoucí vode - Ptáček, 2006)

 

  • Co na sebe v teplém počasí:

Nejlepší jsou plavky. Přes plavky ještě tričko a kraťasy, abyste se nespálili! 

 

  • Co na sebe v chladném počasí:

Nejlepší volbou je neopren, ale ne každý ho vlastní. Pokud by ale počasí nebylo až tak chladné stačí kalhoty, které půjdou vyhrnout nad kolena, triko, mikinu (komfortnější je funkční prádlo, neboť se budete hýbat) a nepromokavou bundu nebo pláštěnku. 

 

  • Doprava bagáže - co do lodi:

Pokud od nás využijete dopravu bagáže (jen pro školy a skauty), nebo si sami dopravu zajistíte, stačí si vzít do lodě pouze pití, jeden sud, kde by mohlo být náhradní oblečení, kdybyste se cvakli, svačina, doklady apod. 

 

  • Bez dopravy bagáže - co do lodi:

Pokud si budete chtít užít přírodu bez našeho či Vašeho automobilového doprovodu, bude to chtít více barelů a správně je na loď nalodit. Do kanoe se vejdou 2 barely. Do zádi se může uskladnit stan a třeba batohy, (zabalené do silného igelitového pytle) pokud pojedete kempovat pod stan. Na příď se mohou do příručního vaku uložit doklady, opalovací krém, repelent aj.

 

  • Co do barelu na jednodenní vyjížďku:

Doklady aj., svačina, pití, náhradní oblečení a nepromokavou bundu či mikinu, kdyby se změnilo počasí. 

 

  • Co do barelu na vícedenní výlet:

Doklady aj., jídlo, pití, náhradní oblečení a nepromokavou bundu navrch. Oblečení, boty, vařič, sirky, osobní věci a spacák. Stan a karimatka, pokud se vejde, jinak do igelitu na záď lodi. 

 

Barely nejsou 100% vodotěsné, proto doporučujeme osobní věci zabalit ještě do igelitového pytle a poté do barelu.